Kim pani jest [spektakl stolikowy]

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących festiwalowi literatury non fiction “OKOlice Literatury: Granice i Pogranicza”. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale na spotkania na żywo obowiązują wejściówki, które będą dostępne od 14 września.

“Kim pani jest”
27 września (niedziela) godz. 18.00
ProMedia, al. Wojska Polskiego 2

Spektakl teatru stolikowego w wykonaniu aktorek Teatru Współczesnego w Szczecinie, Ewy Sobczak i Ewy Sobiech, dotyczący życia na pograniczu i poszukiwania własnej tożsamości.

Akcja sztuki Andrzeja Niedoby „Kim pani jest” rozgrywa się 45 lat po zakończeniu II wojny światowej. Znanej niemieckiej dziennikarce Astrid Keller, nieoczekiwaną wizytę składa starsza kobieta, znajoma jej ciotki Elzy z Ameryki. W trakcie rozmowy okazuje się, że Elizabeth Haenckel, wie więcej o życiu Astrid niż ona sama. Gość rozwiewa wiele mitów, w które dziennikarka wierzyła przez całe lata, jak choćby ten, że matka pracując jako pielęgniarka, była w stanie zapewnić jej studia i kupić wygodny dom, a ciotka Elza zginęła w czasie wojny. Dialog zmierza do spraw, które mogą zachwiać poczuciem tożsamości Astrid, uzyskane informacje zasieją zwątpienie w przeszłość i tożsamość młodej dziennikarki.
W teatrze stolikowym najważniejszą funkcję odgrywają słowo i aktorska ekspresja. Nie ma scenografii, muzyki, charakteryzacji, czy iluzji świata scenicznego – cała historia rozgrywa się w wyobraźni widzów.
Po spektaklu zapraszamy do rozmowy z udziałem aktorek.


Partner
Wydawnictwo Czarne

Patroni medialni
portal wSzczecinie.pl
portal SzczecinCzyta.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *