Program

Europa bez granic
25 września (piątek)
(ProMedia, al. Wojska Polskiego 2)

godz. 16.00 – „Mur. 12 kawałków o Berlinie” – spotkanie autorskie z Agnieszką Wójcińską, prowadzenie: Tomasz Ślepowroński – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ
godz. 18.00 – Europa środkowa – panel dyskusyjny z udziałem Ziemowita Szczerka i Jurija Andruchowycza, prowadzenie: Agata Rokicka – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ
godz. 20.00 – Konflikt na Ukrainie – panel dyskusyjny z udziałem Pawła Semmlera i Pawła Pieniążka, prowadzenie: Barbara Patlewicz – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ

Blok dla dzieci i młodzieży
(filia nr 38, ul. 26 kwietnia 1)

godz. 17.00 – „Niewidzialne mury, czyli jak słowa potrafią dzielić i ranić” – warsztaty wokół książki dla młodzieży w wieku 13-15 lat, prowadzenie: Boguś Janiszewski i Max Skorwider (zapisy od 14 września: [email protected])

Polska. ludzie i terytorium
26 września (sobota)
(ProMedia, al. Wojska Polskiego 2)

godz. 14.00 – „Poniemieckie” – spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk, prowadzenie: Krzysztof Lichtblau – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ
godz. 16.00 – „Tu mówi polska: reportaże z Pomorza” – spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem, prowadzenie: Eryk Krasucki TŁUMACZENIE NA JĘZYK MIGOWY – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ
godz. 18.00 – Pogranicza – panel dyskusyjny z udziałem Anny Romaniuk i Beaty Szady, prowadzenie: Katarzyna Rembacka – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ
godz. 20.00 – Między wsią a miastem – panel dyskusyjny z udziałem Aleksandry Zbroi, Agnieszki Pajączkowskiej i Marty Szarejko, prowadzenie: Anna Godzińska – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ

Blok dla dzieci i młodzieży
(filia nr 4, ul. Barnima 25)

godz. 12.00 – „Mała wojna” – spotkanie interaktywne dla dzieci z Katarzyną Ryrych*, prowadzenie: Zosia Fenrych – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ

godz. 14.00 – Tajemnice miejsca – warsztaty literackie
dla dzieci w wieku 10-12 lat, prowadzenie: Daniel Odija (zapisy od 14 września) [email protected])

Świat. Pogranicze w ogniu
27 września (niedziela)
(ProMedia, al. Wojska Polskiego 2)

godz. 14.00 – Konflikty na granicach – spotkanie autorskie z Pawłem Smoleńskim, prowadzenie: Joanna Szczepanik TŁUMACZENIE NA JĘZYK MIGOWY – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ
godz. 16.00 – Konflikty na ziemi bez granic – panel dyskusyjny z udziałem Wojciecha Góreckiego i Andrzeja Muszyńskiego, prowadzenie: Pierre-Frédéric Weber – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ
godz. 18.00 – Poszukiwanie tożsamości – spektakl teatru stolikowego w wykonaniu Ewy Sobczak i Ewy Sobiech – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ

Wydarzenie towarzyszące
godz. 11.00 – Mapa i terytorium – spacer z przewodnikiem, prowadzenie: Tomasz Wieczorek, start: zegar słoneczny (Aleja Kwiatowa) TŁUMACZENIE NA JĘZYK MIGOWY – darmowe wejściówki do pobrania TUTAJ

* Autorzy oznaczenie gwiazdką będą obecni ONLINE

plakat festiwalu

PROGRAM DO POBRANIA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ