Festiwal przyjazny osobom z dysfunkcją słuchu

W dniach 25-27 września 2020 zapraszamy na drugą edycję festiwalowych spotkań z literaturą non-fiction „OKOlice Literatury”. Tematem przewodnim tej edycji będą granice i pogranicza.

W ciągu trzech dni festiwalowych (piątek-niedziela) zapraszamy na wydarzenia do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Zaplanowaliśmy spotkania autorskie z twórcami literatury faktu i panele dyskusyjne. Liczymy na aktywny udział publiczności  – także udział ONLINE.
Trzy spośród wydarzeń będą tłumaczone na język migowy.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale na spotkania na żywo obowiązują wejściówki.

26 września (sobota)
ProMedia, al. Wojska Polskiego 2

godz. 16.00 – „Tu mówi Polska: reportaże z Pomorza” – spotkanie autorskie z Cezarym Łazarewiczem, prowadzenie: Eryk Krasucki spotkanie tłumaczone na język migowy

27 września (niedziela)

godz. 11.00 – Mapa i terytorium – spacer z przewodnikiem, prowadzenie: Tomasz Wieczorek
(start: zegar słoneczny – Aleja Kwiatowa)

godz. 14.00 – Konflikty na granicach – spotkanie autorskie z Pawłem Smoleńskim, prowadzenie: Joanna Szczepanik (ProMedia, al. Wojska Polskiego 2)

W związku z obecną sytuacją, część naszych gości, w tym Paweł Smoleński, będzie z nami online, na wydarzenia będą obowiązywać bezpłatne wejściówki. Ilość miejsc w związku z tym będzie ograniczona – tym bardziej prosimy zgłaszać się po wejściówki tylko wtedy, gdy jesteście pewni swojej obecności na wybranym wydarzeniu. Prosimy pamiętać o przestrzeganiu reżimu sanitarnego (maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie odstępu). Regulamin wydarzenia będzie dostępny na miejscu. 

Zapraszamy do czynnego udziału w Festiwalu – w spotkaniach, dyskusjach i wydarzeniach, z których bez wątpienia można wiele się dowiedzieć o otaczającym nas świecie. Szczegółowy program już wkrótce na stronie internetowej okoliceliteratury.pl.
Kontakt: e-mail [email protected] i telefon 91 43 156 99 lub 666 871 342.

Partner
Wydawnictwo Czarne

Patroni medialni
portal wSzczecinie.pl
portal SzczecinCzyta.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *